O mne

Pôrody ma fascinovali odjakživa. Pamätám si ako som hltala film Sestričky s Jiřinou Jiráskovou, alebo pozerala Hru o jablko, kde bola jedna jediná scéna s pôrodom… a kvôli nej, som to bola ochotná pozerať znova a znova.

Od mamy a babky som mala dve úplne odlišné informácie k pôrodu. Jedna: pôrod je tá najkrajšia vec na svete, druhá: je to hrozné, treba to len prežiť.

Moja osobná ženská cesta ma priviedla k vlastnému názoru. Pôrod je nádherný zážitok, je to prejav obrovskej ženskej sily. ALE: žena musí mať okolo seba oporu, pozitívnu atmosféru, musí sa cítiť bezpečne a musí to byť ona, kto rodí svoje dieťa. Musí si veriť a mať okolo seba láskavých ľudí, ktorí ju podporujú. 

Aj napriek tomu, že som vyštudovala ekonómiu a aj doteraz v tejto oblasti pracujem ako finančný kontrolér, oblasť materstva a pôrodníctva je moja srdcová záležitosť.

V rokoch 2010-2021 som sprevádzala ženy pri pôrodoch ako DULA, pomáhala s dojčením, pripravovala na pôrod. Veľmi ma to bavilo, napĺňalo, dostávala som pozitívnu spätnú väzbu… až ma to celé posunulo k tomu, aby som sa (aj napriek nie zrovna študentskému veku) rozhodla vyštudovať pôrodnú asistenciu. Všetko to, čo som sa ako DULA naučila, vnímam ako výborný základ pre prácu pôrodnej asistentky.

Od roku 2022 pracujem v pôrodnici Ružinov ako pôrodná asistentka. 

Splnila som si svoj sen a som tu pre vás ako pôrodná asistentka so ❤️ duly.